«Мы знать не знаем и не помним,
Пока не встретимся с бедой,
Что весь наш мир, такой огромный,
Висит на ниточке одной.
Она надеждою зовется,
И верить хочется, так верить хочется,
Что эта нить не оборвется,
И жизнь не кончится, не кончится.»
Все частіше і частіше ми чуємо страшне слово РАК. Ще страшніше звучить поєднання «Дитячий рак». На жаль, все більше дітей зіштовхуються з цією бідою. В Україні щороку діагностують онкозахворювання у 1,5 тис. дітей. Найчастіше виявляють лейкози, злоякісні пухлини та лімфоми. Досвід європейських країн доводить, що дитячий рак – не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба, що 75-80% дітей з діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими.
Навіть сьогодні ПОПРИ КАРАНТИН діти борються із раком.
Рак не чекатиме закінчення карантину чи епідемії.
Вважливою складовою лікування є переливання крові і її компонентів, як один з видів терапії при лікуванні онкозахворювань у дітей. Введення дитині дози крові здорової людини дає імпульс до вироблення в її організмі клітин, необхідних для подолання захворювання. Дуже часто медикаментозно не вдається підняти показники крові, які впали внаслідок проведеної хіміо – та променевої терапії, і без переливань Р-маси (еритроцитарної маси) чи Тромбоконцентрату (лише тромбоцити) дитина може не вижити. Кількість введень крові в різних випадках різна: воно може бути разовим, а можливо — від 3 до 5 разів. Переливання дуже потрібні онкохворим дітям.
Оскільки донорство є непопулярним і є чималий список протипоказань для донорів, то кожного разу, коли дитині потрібне переливання, батьки змушені самотужки розв’язувати цю проблему. Крім того, одноразові сети для сепарації крові є дуже вартісними, лікар просто не може дозволити собі зіпсувати сет, сама процедура забору тромбоцитів триває близько півтори години, окрім того донорами можуть бути лише люди з хорошими венами, у більшості випадків це можуть бути лише чоловіки, віком від 20 до 50 років — усе це значно зменшує коло потенційних донорів.
Проте, окрім самої проблеми пошуку донорів є проблема більш детального обстеження крові на віруси, зокрема Гепатит. Чимало дітей, особливо тих, хто страждає на онкозахворювання, проходять процедуру переливання крові багато разів. При цьому половина маленьких пацієнтів отримує страшну добавку — віруси гепатитів В і С, а іноді ВІЛ/СНІДу. Статистика таких уражень ґрунтується як лише на висновках науковців, так лікарів-практиків. Офіційної статистики, на жаль, немає, бо кожен такий випадок не тільки не реєструється і не розглядається, а й за старою звичкою — замовчується і перекручується.
Вірус гепатиту В – ворог онкохворих дітей, який потрапляє в їхній організм з так потрібною їм донорською кров’ю. Вірус вражає печінку і значно ускладнює або навіть зупиняє лікування. Цим він дає шанс пухлині вирости й вбити дитину, якщо до того вірус не вб’є її сам.
Чи треба говорити, в якому стані перебуває дитячий організм після хіміотерапії та кількох операцій? Сил боротися з вірусом, звісно, немає, а тому потрібна спеціальна терапія.
Одночасно можна сказати, що відмовитися від процедури переливання, у деякі кризові періоди лікування основного захворювання — означає втратити дитину.
Тому вся донорська кров завжди повинна бути обстежена на ВІЛ/СНІД, гепатит B, гепатит C та сифіліс перед переливанням. Однак, більшість країн не можуть з цим впоратись в повній мірі. Тестування не є надійним у багатьох країнах через неправильне постачання тест-систем, дефіцит персоналу, тестів низької якості або відсутності базового рівня якості в лабораторіях, і Україна не є винятком.
Станції переливання крові роблять тільки поверхневі маркери гепатитів, але не перевіряють наявність антитіл. І може трапитися, що результати поверхневих антигенів від’ємні, а насправді донор переніс хворобу в латентній формі і його кров для переливання не годиться, бо є джерелом небезпеки. Тобто обов’язково треба проводити складніші дослідження і, зокрема, виявляти антитіла
Проблема надто серйозна. Жоден лікар свідомо не зробить помилки й не стане ризикувати життям чи здоров’ям маленького пацієнта. Якби він заздалегідь знав, що ця кров інфікована, то першим би вдарив на сполох і відмовився б її використовувати. Випадки ураження онкохворих Гепатитом — це вада всієї системи, через яку діти стають інвалідами.
Проблема донорської крові великою мірою залежить від тест-систем, точніше, не від самих тест-систем, а від їхньої якості. Якщо ми справді хочемо змінити на краще ситуацію в країні з такими страшними інфекціями, як СНІД, гепатити, сифіліс тощо, необхідно терміново налагодити діагностику на європейському рівні з обов’язковим використанням тест-систем, які застосовуються в Європі, Америці. Але для цього потрібна принаймні принципова позиція держави, яка поставить інтереси пацієнтів вище за інтереси бізнес-структур, дотичних до цієї проблеми. Здається, що чекати цього доведеться занадто довго, багато хворих дітей, на превеликий жаль, можуть і не дочекатися.
Вже 5 років Благодійний Фонд “Педіатри проти раку” реалізує проект “Стоп гепатит”. Наша мета, це досягнення того, щоб діти, які мають шанс вилікуватись і продовжити життя – не вмирали, або все життя не страждали від невиліковної хвороби – хронічного вірусного гепатиту B.
Тому, на виконання умов, підписаної нами 3-х сторонньої угоди БФ “Педіатри проти раку” зобов’язується оплатити та передати необхідні реагенти лабораторії КНП “Київського міського центру крові”, що додатково обстежує донорську кров, наданими реагентами, та передає “чисту” від вірусу кров – дитячому відділенню Київського міського онкологічного центру. Таким чином, ймовірність ураження діточок страшною довічною хворобою майже не можлива.
Це звернення до Вас, справжніх, добрих, милосердних, небайдужих до цінності життя дитини, взагалі підростаючої нації нашої країни, людей, наших благодійників. Це прохання щодо збору коштів (24 670 грн) на закупівлю реагентів, які врятують онкохворих дітей.
Тож, навіть у складний для країни час, час загальної пандемії, час карантину, час застережень та обмежень, не залишайтесь будь – ласка байдужими до долі онкохворих діточок, та за можливістю візьміть участь у цій благодійній справі.
Нагадуємо, що ми як Благодійний фонд несемо відповідальність за перевірку документів тих, хто звертається до нас за допомогою та безпосередньо спілкуємось з лікарями онкохворих дітей. Ми зберігаємо заяви та копії документів кожного підопічного. І якщо Вам потрібні довідки – ми з радістю надамо Вам копії виписок з лікарні, де підтверджується діагноз дитини (батьки дали згоду на це).
Реквізити для перерахування коштів:
Рахунок в АТ «Приватбанк»
р/р UA933218420000026006053119863
код ЄДРПОУ 35997765
Отримувач: БФ «Педіатри проти раку»
Банк отримувача: АТ КБ «Приватбанк»
МФО 321842
Призначення платежу: благодійне пожертвування на проект Стоп Гепатит
Увага! Для перерахунку коштів через термінали Приватбанку і систему Приват24 використовуйте номер картки, пов’язану з рахунком Фонду (Це карта фонду, але за банківськими правилами вона повинна бути відкрита на ім’я відповідальної за діяльність Фонду людини, у нашому випадку це – президент фонду — Кобись В.Л.) – 5169 3305 2066 9893 (на проект Стоп Гепатит)
Рахунок в АТ «Укрсиббанк»:
р/р UA6035100500000260082
код ЄДРПОУ 35997765
Отримувач: БФ “Педіатри проти раку”
Банк отримувача: ПАТ УкрСиббанк м.Київ
МФО 351005
Призначення платежу: благодійне пожертвування на проект Стоп Гепатит
Вальтер Вероніка – волонтер і мама Жиркової Марії (дівчинки, що пройшла лікування онкологічного захворювання)
Телефон для довідок: +380 73 175 38 39
Телефон для довідок: +380 63 64 12345
Посилання на новини про проект
Будьте з нами в мережі Facebook
19.05.2020