Сьогоднішня ситуація з захворюванням та смертністю від коронавірусу в різних країнах різна і залежить напряму від рівня медицини в кожній конкретній країні. Залишки організації радянської медицини надають надію на кращі результати, ніж в Італії.
Для онкохворих дітей порушення протоколу лікування завжди погіршує результати. Коли у хворого з лейкопенією виникне коронавірус, то крім масивної антибіотикотерапії супроводу необхідно буде проводити імунотерапію, яку чомусь коронавірусним пацієнтам не проводять. Я вважаю це помилкою. Це звичайний агресивний новий вірус, який підлягає всім законам вірусології. Але це – все-рівно високий ризик. Коли у відділенні виникне випадок коронавірусу, то відділення повинно закритись на карантин на 2 тижні разом з персоналом та родичами дітей з повною ізоляцією. Потім тести на вірус. Потім продовження лікування. Але ніякої паніки, депресії в нашій роботі.
Пропоную максимально проявити увагу на контакт з можливою інфекцією: в таксі, магазині, відділенні, тощо, що нам разом значно знизить ризик інфікування. Чим пізніше ми інфікуємося, то тим слабшим буде вірус, тим легшим буде перебіг захворювання.
Одягайте чисту маску та мийте руки Вашим дітям і собі!