Як часто ми чуємо, що донорство рятує життя дітей  і як багато ми не знаємо випадків, коли донора здається просто неможливо знайти. Найкраще все це знають батьки дітей з онкозахворюваннями. Коли падають аналізи твоєї дитини і вона на межі життя і смерті – дуже важко взяти себе в руки і щось робити. Але батьки роблять усе! Шукають донорів скрізь, де тільки можливо… Але є випадки, коли все марно… Коли здається, що донорів не існує. Батьки в розпачі. Що робити?

 

Діти з онкозахворюваннями залежні від донорської крові, тому що у них часті випадки падіння показників крові після проходження хіміотерапії. Інколи ж показники крові знижуються до критичного рівня через дію самої пухлини. Навіть якщо лікування пацієнта проходить дуже добре – пухлина піддається хімії і всі впевнені у повній перемозі над раком – без донорської крові після важко перенесеного блоку хіміотерапії – не обійтись. Інакше людину неможливо врятувати.

Чи можливо шукати донорів завчасно? Не завжди – оскільки кров здається у різних цілях і по-різному зберігається:

  • Термін зберігання цільної крові при звичайній температурі – 24 години,
  • Тромбоцити за таких же умов зберігаються до 5 днів, але їх постійно потрібно перемішувати,
  • Еритроцити зберігаються при температурі від 2 до 6 градусів за Цельсієм протягом 42 днів,
  • Плазма не втрачає свої властивості протягом одного року, якщо зберігається при температурі 25 градусів нижче нуля.

Тому дуже важливо знайти донора саме тоді, коли це необхідно.

Для того, щоб не ризикувати дітьми та знаходили донорів вчасно, ми створюємо «Легіон донорів БФ “Педіатри проти раку”». Суть якого в тому, що ми записуємо інформацію про людей, які хочуть бути донорами, в єдиний журнал і як тільки буде потреба в донорській крові – ми повідомляємо потенційному донору.

Допоможіть рятувати життя дітей, які борють зі страшною хворобою на ім’я рак.

Увійти до «Легіону донорів БФ “Педіатри проти раку”» можна заповнивши Анкету у розділі «Донорство» (правий верхній кут сайту) або зателефонувавши за номером –  073 175 38 39 (Кукса Юлія  – помічник президента БФ «Педіатри проти раку»). Перед реєстрацією, ознайомтесь з рубриками “Рекомендації донору” та “Протипоказання донорству”, які розміщення у розділі “Донорство”.

Нагадуємо, що за законом «Про донорство крові та її компонентів», кожна людина, що здає кров, отримує вихідний в день здачі крові та ще один опісля зі збереженням заробітної плати. А донорів-студентів звільняють від занять.

Ласкаво просимо до «Легіону донорів БФ “Педіатри проти раку”. Станьте справжнім супергероєм для діток з онкозахворюваннями та отримайте винагороду – врятоване Вами життя дитини.

Чекаємо на Ваші дзвінки та Анкети!

 

Із вдячністю та повагою, помічник президента БФ “Педіатри проти раку” – Кукса Юлія

Телефон для довідок: +380 73 175 38 39

Будьте з нами в мережі Facebook 

05.04.2018 р.