Ми вже стикались з багатьма проблемами на шляху лікування онкохворих дітей. Відсутність певних ліків, потрібного устаткування та інше. Але не думали про найважливіше – про тих, хто рятує, про тих – без кого ліки та устаткування не мають ніякого значення. Це медичні сестри.medsestry2

На разі у дитячому відділенні, Київського міського онкологічного центру, катастрофічна ситуація. З 17 потрібних медичних сестер є всього 8 на 40 ліжок. Коефіцієнт укомплектованості – 45.7 %! Тобто більш ніж у двічі менше!

У відділенні наразі є:

Старша медична медсестра – це прототип Супермена у стінах дитячого відділення, адже вона відповідає і за документацію, і за ліки, і за контроль медичного персоналу, і майже за все, що рухається і не рухається у відділенні і до цього ж, звісно, виконує усі обов’язки медичної сестри і встигає щодня рятувати дитячі життя.

Сестра медична анестезист – теж свого роду Супер жінка, яка рятує дітей як у відділенні так і в операційній та перев’язувальній. Інколи здається, що має не лише запасну пару стерильних рукавичок, а й запасну пару рук.

та 6 медичних сестер стаціонару – ці люди точно мають по декілька надзвичайних здібностей, окрім професійних навичок. Уміють, можуть і роблять – все що потрібно задля порятунку дитини. Серед супер сил – не сплять сутками і літають(інакше не зрозуміло як усе встигають). Скількох врятували – точно не скажемо, бо і самі збились з рахунку. Але рахунок в сотнях або тисячах.

На жаль, не все так позитивно як описується. Наші медичні сестри працюють на грані людських можливостей. Як лише витримують велику загруженість протягом робочого часу, незліченні чергування, психологічне навантаження через роботу з важкохворими дітьми, а інколи і непоправне стається… Терпіння по трохи закінчується – адже з такими навантаженнями нерідко здає здоров’я, нерви та родина. Медичні сестри інколи майже живуть на роботі, а в кожного свої діти, своя сім’я і вони їм теж конче необхідні. І все це не компенсується зарплатнею… Та що там – навіть інколи соромно сказати, скільки отримують і при цьому зрідка бувають вдома.

Молоді випускники медичних закладів – не затримуються тут і мають на це право – хто ж добровільно зв’яже своє життя з нервовою роботою з великим навантаженням і малою зарплатнею.

Ви колись бачили як помирає дитина? Ви згодні це побачити? Думаю – нізащо. Якими б не були наші медичні працівники старанними, на жаль, рак не завжди виліковний. І хоча вони докладають усіх зусиль задля порятунку життя – інколи наші дітки передчасно стають ангелами. Вони йдуть по-різному і деякі смерті дуже страшні і трагічні. І це все медсестри повинні пережити, не кинути роботу і продовжувати рятувати дитячі життя – бо більше нікому, бо є кого врятувати – і вони це роблять.

Наразі наші медичні сестри на грані і не відомо скільки їх залишиться через місяць – два. Якщо їхня кількість зменшиться – потрібно закривати відділення на 40 місць. Відділення, де щодня рятують дитячі життя.

І для того, щоб це не допустити – благодійний фонд “Педіатри проти раку” розпочинає новий проект “Допомога медичним сестрам”. Його метою є зібрання коштів для щомісячної виплати допомоги для медсестер.(У пункті 2.4. Статуту БФ «Педіатри проти раку» прописані статутні завдання Фонду в установленому Законом порядком, серед них пункт 2.4.3. подання матеріальної допомоги медичному та обслуговуючому персоналу в онкологічних відділеннях.).medsestry1

Оклад медичної сестри – 2 700 грн, з вищою категорією – 3 300 грн. Така ціна роботи людей, які рятують життя дітей. Ціна тих, хто без перебільшення живе роботою. Навіть у ті рідкі миті вдома – вони постійно думають про пацієнтів: як вони перебудуть цю ніч, як пройдуть цю хімію, чи не буде ускладнень. Робота медсестри в онкологічному відділенні повністю поглинає. Тягар відповідальності присутній завжди.

Наші медичні сестри мають хороший досвід та великі можливості працевлаштування у приватних лікарнях. А там більші у рази зарплатні та менше годин працювати, а умови не зрівняти. Що держить досі цих 8 медсестер у відділенні – вони й самі не знають… Просто у них теж дітки і вони не можуть залишити хворих дітей один на один зі страшною хворобою. Але вже стоїть питання: жити самому чи рятувати життя інших?

Батьки онкохворих діток вже почали хвилюватись і найважливіше питання у відділенні: чи правда, що медсестри будуть звільнятись? А що нам робити далі – де лікувати дітей? Деяких поглинає розпач, адже за їх лікування взялись тільки в нас і нікуди більш іти.

Ми просимо небайдужих допомогти рятувати дітей і надалі. Дитяче відділення КМКОЦ часто приймає дуже складних пацієнтів, яким багато де відмовили і вони виліковуються. Без медичних сестер – не буде відділення – без відділення будуть втрачені дитячі життя.

В рамках проекту ми будемо звертатись до різних організацій, але силу простих небайдужих людей – не зрівняти ні з чим. Ми просимо усіх об’єднатись і допомогти прожити цей нелегкий період. Віримо, що з часом наша держава стане міцно на ноги і таких проблем більше не виникатиме. Але зараз ми не можемо залишити онкохворих дітей сам на сам з однією з найстрашніших хвороб.

Підтримайте наших медсестер, поки вони у нас є. Подаруйте шанс на життя важкохворим дітям.

Щотижня ми публікуватимемо окремий звіт – “Допомога медичним сестрам” – де буде вказано скільки коштів надійшло і скільки виплачено допомоги медичним сестрам. Ми будемо дуже раді співпраці з організаціями та підприємствами, які матимуть бажання підтримувати дитяче відділення КМКОЦ та рятуватимуть дітей.medsestry 

Реквізити для перерахування коштів:

 Рахунок в АТ «Приватбанк»

р/р 26006053119863

код ЄДРПОУ 35997765
Отримувач: БФ «Педіатри проти раку»
Банк отримувача:  АТ «Приватбанк»
МФО 321842

Призначення платежу: благодійне пожертвування на проект Допомога медсестрам

Увага! Для перерахунку коштів через термінали Приватбанку і систему Приват24 використовуйте номер картки, пов’язану з рахунком Фонду – 5169 3305 0885 0036 (на проект Допомога медсестрам)

 Рахунок в АТ «Укрсиббанк»:

р/р 26008284600700
код ЄДРПОУ 35997765
Отримувач: БФ “Педіатри проти раку”
Банк отримувача: ПАТ УкрСиббанк м.Київ
МФО 351005

Призначення платежу: благодійне пожертвування на проект Допомога медсестрам

Реквізити на валюту

 

Із вдячністю та повагою, помічник президента БФ “Педіатри проти раку” – Кукса Юлія

Телефон для довідок: +380 73 175 38 39

Телефон для довідок: +380 63 64 12345  

22.07.2019