EMSOSЄвропейське товариство м’язо-скелетної онкології  (EMSOS)

– це організація, основною метою якої є – розвивати науку і практику діагностики і лікування пухлин кісток і м’яких тканин, сприяти проведенню базових і клінічних досліджень, а також поширювати знання з метою забезпечення загального високого стандарту м’язо-скелетної онкології. Особливою метою Асоціації є сприяння взаємній співпраці між різними фахівцями та інститутами, які займаються лікуванням м’язо-скелетних пухлин.

Цього року – на щорічному конгресі EMSOS була представлена доповідь лікарів КМКОЦ – “Лікування рецидиву остеосаркоми у дітей”. Конгрес відвідав дитячий хірург та онколог, член Європейського товариства м’язо-скелетної онкології (EMSOS)  – Кобись Вадим Леонідович і поділився з нами фотографіями та своїми думками щодо доповіді.

EMSOS2Вступ. Результати лікування рецидиву остеосаркоми залежать від операбельності пухлини, інтервалу виникнення рецидиву, використання хіміотерапії.
Матеріали та методи. За період з 2009 по 2018 рік у дитячому відділенні Київського онкологічного центру лікувалося 13 дітей з рецидивом остеогенних саркоми у віці від 9 до 16 років, середній вік склав 14 років. Кількість рецидивів у одного хворого становила від 1 до 8. Хіміотерапію отримували 9 з 13 дітей. Первинна хіміотерапія проводилась по протоколу ISG-SSG 1 або «УНДІОР-99». Радикальна операція проведена у 12 з 13 хворих. Хіміотерапія рецидиву грунтувалася на препаратах 1-й лінії хіміотерапії: метотрексат 12 г / м², ифосфамид 15 г / м², карбоплатин 600 мг / м² + етопозид 600 мг / м² і 2-й лінії хіміотерапії: ендоксан 2,5 г / м² + етопозид 500 мг / м². Гемзар з доцетакселом використовувався в ад’ювантній хіміотерапії.
Результати. Живими залишаються 8 з 13 дітей (61.5%) з рецидивом остеосаркоми при терміні спостереження від 4 до 10 років.
Висновки. Ефективність хіміотерапії 1-й лінії є важливий прогностичний показник (р <0,05) виживання дітей з рецидивом остеогенної саркоми.

 

 

“5-ти річна виживаність хворих з рецидивом остеосаркоми складає від 20 до 40% – при умові повного видалення метастазів (Kemp-Bielack B 2005, Bacci G 2005, Chou AJ, 2005). В нашому дослідженні проаналізовано результат лікування хворих з рецидивом остеосаркоми у дитячому відділенні КМКОЦ впродовж 11 років – виживаність виявилась вищою.” – Кобись Вадим Леонідович.

EMSOS3

У нас час – надзвичайно важливим є збір інформації щодо лікування рецидивів онкологічних захворювань. Про цю тему, ще не все відомо і тому доповідь лікарів КМКОЦ є цінною інформацією. Саме завдяки збору інформації та її об’єднанню можливий розвиток.

 

З вдячністю і надією, команда Благодійного фонду «Педіатри проти раку»

Будьте з нами в мережі Facebook

29.05.2019