Майже кожна людина, яка бачить фото чи історію хворої дитинки – хоче допомогти. Але як впевнитись, що допомога дійде до адресата?
Багато людей зневірилось у благодійних організаціях. В цьому винні люди без серця, які використовували і використовують хворих дітей або вигадують самостійно жалісливі історії для заробітку коштів на власні потреби… Сподіваємось і віримо, що всі вони будуть виявлені і отримають покарання згідно з законом.
Але ж хворі діти, які потребують допомоги – дійсно існують. І їм самим не впоратись зі страшними захворюваннями.
БФ «Педіатри проти раку» вже 10 років допомагає діткам з онкологічними захворюваннями. Фонд двічі отримав почесну відзнаку учасника Національного Рейтингу Благодійників (за 2016 та 2017 рік) та внесений до карти благодійності. Цього року теж подані документи та звіти для участі в Рейтингу. На нашому сайті та сайті Національного Рейтингу Благодійників, Ви можете переглянути щорічні звіти та проекти, якими ми займаємось.
Питання, які найчастіше турбують
(відповіді стосуються лише БФ «Педіатри проти раку», за інші благодійні організації ми не можемо говорити):
- Чому в публікаціях про дітей вказані реквізити банківських карт Фонду, а не батьків дитини?
Відповідь: Фонд не може забезпечити звітність та гарантувати, що кошти відправлені на рахунки батьків хворої дитини – підуть на її лікування. Ми ніколи не забороняємо та забезпечуємо на прохання благодійника його контакт з батьками хворої дитини. Але у таких випадках благодійник не може просити у Фонду звіт про використання коштів, відправлених на рахунок батьків.
- Чи бере Фонд або його працівники/засновники відсоток з коштів призначених для хворих дітей?
Відповідь: Це заборонено згідно ст. 133.4.1 Податкового кодексу України, а саме: заборона розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
Кошти, які надходять на банківську картку Фонду поділяються на 3 типи: з цільовим призначенням, нецільовим призначенням, та адресна допомога.
- Адресна допомога: кошти в призначеннях яких вказано ПІБ підопічного Фонду. Такі кошти використовуються лише на підопічного. Всі надходження та витрати контролюються банкінгом (виписки з якого ми можемо надати по проханню благодійника), рахунками (підтверджують замовлення – ліків, обстеження, ендопротезів, тощо), платіжними дорученнями (підтверджують оплату замовлення), видатковою накладною (підтверджує отримання замовлення Фондом), актом приймання-передачі (підтверджує, що замовлення отримано пацієнтом. Містить данні підопічного та данні з підписом його батьків).
- Цільові надходження: кошти в призначеннях яких вказано назву благодійного проекту. Ці кошти використовують лише на реалізацію проектів, закупівлю ліків (якщо призначення: на лікування дітей), закупівлю необхідного обладнання для дитячого відділення КМКОЦ, ремонтні роботи в дитячому відділенні КМКОЦ. Використання цих коштів також обов’язково підтверджують рахунки, платіжні доручення, видаткові, договори та акти приймання-передачі.
- Нецільові надходження: кошти в призначеннях яких нічого не вказано або ж вказано: на благодійну діяльність. Ці кошти використовуються у випадках, коли потрібно терміново діяти і часу на збір коштів немає. Це випадки з новачками, які не можуть чекати доки будуть зібрані кошти – лікування потрібно починати якнайшвидше і кожен пропущений день може вартувати життя дитини. Це випадки, коли виходять з ладу вкрай необхідні медичні прилади (Шейкер для тромбоконцентрату, хірургічний Степлер і т.д). Саме нецільові кошти дозволяють брати в борг і в критичний момент оплачувати його, якщо коштів на дитину/проект не надійшло. У випадку, якщо ці кошти будуть повністю витрачені, Фонд не зможе повноцінно виконувати свою роботу. І це надзвичайно негативно відобразиться на підопічних, адже допомога може і не надійти. Тому цей збір завжди актуальний і необхідний.
Ці кошти Фонд має право використовувати на організацію роботи. Але не більше 20% від загальної суми надходжень. Згідно з фінансовим звітом за 2017 рік, БФ «Педіатри проти раку використав лише 8.19%. Організація роботи – це заробітні плати, оплата оренди приміщень, оплата комунальних послуг, ремонт і обслуговування техніки (ноутбуки, принтери, холодильник, кондиціонер і т.д), оплата Хостингу, оплата бухгалтерських та потрібних для роботи фонду програм та інше.
Всі оплати відображені у звітах.
Ми і надалі продовжимо писати про те як працює БФ «Педіатри проти раку». Зокрема про те, кому надається допомога та хто є засновниками/працівниками Фонду. Також дамо відповіді на питання, які найчастіше турбують щодо роботи Благодійного фонду. Свої питання Ви можете запитати за телефоном +380 73 175 38 39 – Кукса Юлія – помічник президента Фонду. Або ж написавши на електронну адресу: yuliakuksa13@gmail.com. Також Ви можете зателефонувати президенту та іншим співробітникам Фонду, телефони яких знайдете в Контактах на сайті. Якщо маєте бажання особисто побачити роботу Фонду, наша адреса також відображена у Контактах.