“Бравий солдат Швейк” зібрав кошти для дитячого відділення Київського міського онкоцентру. Благодійні спектаклі вже стали традиційними для акторів Національного драматичного театру імені Івана Франка. Виручені від продажу квитків гроші вони спрямовують на допомогу хворим дітям. Продовжить – Ольга Скотникова.

Історію солдата Швейка – оптиміста, який не втрачав почуття гумору попри трагічність і незручності війни – актори грають при повному аншлагу. Ця вистава стала особливою, ще й тому, що раз на місяць по понеділках усі кошти від проданих квитків театр спрямовує на допомогу онкохворим дітям. Богдан Бенюк каже – крім акторської майстерності, такі акції вимагають і душевних зусиль.

Богдан Бенюк, народний артист України:

– Одна людина мені неймовірно гарну річ сказала, коли я їхав у машині. Знаєте, на перехрестку є такі люди, які просять милостиню? Так от вона мені сказала :”Краще давати, ніж просити.” І краще мати оці неймовірні штуки, які відкривають твою душу благодійну, що ти можеш допомогти тим, хто особливо потребує тієї допомоги.

Побачити, кому саме відправлять кошти за продані квитки, глядачі можуть у цьому повідомленні біля входу. А це – міський онкоцентр, де гроші від благодійників допомагають не менше, ніж бюджетні. Тут потрібно все: від одноразових шприців, до ремонту приміщень. Нещодавно лікарня отримала спеціальний апарат – за його допомогою дітям із захворюваннями крові, виготовляють тромбоконцентрат.

Ольга Матюшок, головний дитячий лікар-онколог м.Києва:

– Системы, которые заряжаются в этот аппарат, и в которые получаю тромбоконцентрат, стоят 300 долларов. Поэтому на это тоже надо собирать деньги. Они на одного ребенка – система зарядилась, заполнилась, выполнили, заполнилась. И это идет на одного, на следующего ребенка должна быть новая.

Але крім препаратів та матеріальної допомоги в онкогематології раді й моральній підтримці. Кажуть, сюди часто приходять старшокласники-волонтери. Для хворих дітей, котрі тривалий час знаходяться у лікарняних стінах, спілкування з ровесниками – великий емоційний заряд.

Джерело: http://1tv.com.ua